פרויקטים

הצצה קטנה לתהליכים שלנו

מידע על הפרויקט

עמדות מגע (קיוסק) לתשלום חשבונות

תיאור הפרויקט

אפיון חוויית משתמש ועיצוב ממשק משתמש לעמדות מגע (קיוסק) לתשלום חשבונות בעבור חברת פיימנט פוינט

העמדה מאפשרת ביצוע תשלום עצמאי מרוכז של כלל החשבונות הביתיים - במזומן. זאת בעבור חברת פיימנט פוינט המתמחה במתן שירותי תשלום אונליין.

על הפרויקט

בפרויקט זה היינו אחראים על מיתוג החברה בישראל והנראות שלה ברשת האינטרנט, על אפיון ועיצוב ממשק המשתמש של מערכת מסכי המגע, ואף על עיצוב עמדת הקיוסק עצמה. כלל העבודה נעשתה מול היזם, חברת פיימנט פוינט, ומול בית תוכנה שותף. במסגרת הפרויקט אפיינו עשרות מסכים בארבע שפות שונות.

מטרות ויעדים

המטרה הראשית של הפרויקט הייתה הפיכת המידע בעמדה לזמין, ולביצוע הפעולות בצורה הנגישה, הפשוטה, והמהירה ביותר בעבור המשתמשים. חשוב לציין כי קהל המטרה של הקיוסק הוא ברובם אנשים שרוצים להמנע מהתורים הארוכים בדואר ולשלם במזומן, כך שמרביתם הם אוכלוסיות חלשות טכנולוגית, כמו קשישים, עולים חדשים, עובדים זרים, ועוד. כמו כן, מכיוון שהעמדות נמצאות באזורים מסחריים מרכזיים, ונדרשת עמידה מול הממשק, המטרה העיקרית לאפשר להם את מקסימום הפעולות במינימום זמן.

התהליך שלנו

התהליך שלנו כלל עבודה מקיפה שהתחילה בתהליך אפיון החברה, מיתוג החברה, יצירת אתר אינטרנט שיווקי. בהמשך עברנו לשלב תהליך האפיון והעיצוב אפליקציה. כחלק מתהליך האפיון ביצענו מחקר שוק מקיף, הכלל ניתוח מתחרים, קהל היעד ועוד. אחריו אפיינו ותכננו את מודל הניווט, יצרנו תרשימי זרימה ועץ מסכים ומהם תכננו את ההיררכיה הפנימי של כל מסך באמצעות Wireframes, בהתאם למגבלות המערכת, ובהתחשבות בקהל היעד והמגבלות הפיזיות הלא סטנדרטיות של המוצר. לאחר מבדק משתמשים ותיקונים לפי הצורך עברנו לשלב העיצוב הגרפי לכלל המסכים.

פרטים נוספים

קטגוריה

Mobile & Touch

תחומי אחריות לפרויקט

מחקר משתמשים, אפיון חווית משתמש, עיצוב ממשק משתמש

קישור לפרויקט

http://pay-point.co.il

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר