פרויקטים

הצצה קטנה לתהליכים שלנו

מידע על הפרויקט

פורטל B2B מבוסס SAP Business One מבית RELS

תיאור הפרויקט

אפיון ועיצוב חוויית משתמש בעבור פורטל B2B מבוסס SAP Business One מבית RELS

אפיון, עיצוב ופיתוח טכנולוגי בעבור פורטל B2B מבוסס SAP Business One מבית RELS. בפרויקט זה קבענו Look & Feel לממשק תוך יצירת שפת מותג מקורית וחדשנית. יצרנו אפיון ועיצוב של מסכי הליבה של הפורטל, ובסיום אף הענקנו ללקוח קבצי html+css רספונסיבים להטמעה במערכת. הפורטל מאפשר ללקוחות המשתמשים בו לבצע הזמנות מול לקוחותיהם, הפקת חשבוניות, דוחות ועוד, מכל פלטפורמה טכנולוגית, וללא תלות במוקד המכירות של החברה. את כל ההזמנות ניתן להזין בצורה פשוטה וידידותית, כאשר הן מסתנכרנות בצורה מאובטחת עם מערכת ה SAP של החברה. כמו כן הממשק מאפשר ללקוחות לעקוב אחר סטטוסי הזמנות מלקוחות, דוחות שונים, ועוד.

על הפרויקט

בפרויקט זה התבקשנו לאפיין, לעצב ולפתח פורטל אינטרנטי B2B המוצג על גבי דפדפן ותומך בכלל הרזולוציות והפלטפורמות הקיימות (Responsive). הפורטל מאפשר ללקוחות המשתמשים בו לבצע הזמנות מול לקוחותיהם, להפיק ולעקוב אחר חשבוניות, דוחות ועוד. כל זאת מכל פלטפורמה טכנולוגית אפשרית, וללא תלות במוקדי השירות השונים של החברה. כחלק מהפרויקט קבענו Look & Feel למערכת תוך יצירת שפת מותג מקורית וחדשנית. יצרנו אפיון למסכי הליבה ועיצוב, ואף הענקנו ללקוח קבצי html+css רספונסיביים להטמעה במערכת. כל זאת נעשה תוך מתן דגש מלא במגבלות הפיתוח והמערכת, נגישות, שמישות, וחווית משתמש (UX) עילאית להשגת מטרות הממשק.

מטרות ויעדים

האתגר בפרויקט זה היה גדול, ולכן נחלק למספר מטרות. הראשונה והעיקרית לפרויקט זה, הינה אפיון ועיצוב חדש למערכת כך שתתאים לקשת הרחבה של אנשי המקצוע המשתמשים בה (גם אם כל אחד בתפקיד שונה, ובמטרה שונה לחלוטין). מטרה נוספת הייתה לדאוג לממשק ידידותי ושמיש, גם לאוכלוסיה המגיעה מרקע טכנולוגי לא גבוה, אותם שליחים, אנשי מכירות, נהגים ועוד הרגילים לעבוד ב "הארד קופי", שקשה להם להתמודד עם שינויים משמעותיים, ומאידך להציג כלי חדשני ומתקדם ביותר מבין הכלים בשוק.

התהליך שלנו

לשם אפיון ועיצוב המערכת מחדש קיימנו מפגש עם כל נוגעי הדבר בבית הלקוח. במפגש זה העברנו למשתתפים את חשיבותו של אפיון חוויית המשתמש, ניתחנו את נתוני קהל היעד באמצעות כלי הפרסונות, יצרנו תרחישים, תרשימי זרימה, ותרשימי wireframes לצורך מבדקי שמישות. באמצעות שאלונים ותצפיות, יכולנו לנתח את הצלחתו של הממשק עוד לפניי העיצוב הגרפי. לאחר אישור הלקוח , ולאחר העיצוב הגרפי. ליווי את צוותי הפיקוח, עד להשקת השירות שקוצר שבחים רבים עד היום.

פרטים נוספים

קטגוריה

Web & Portals

תחומי אחריות לפרויקט

מחקר משתמשים, אפיון חווית משתמש, עיצוב ממשק משתמש

קישור לפרויקט

לאתר החברה

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר